OFERTA EDUKACYJNA

OFERTA EDUKACYJNA
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Nowej Soli


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im.
M. Dąbrowskiej w Nowej Soli
to szkoła z przyjazną atmosferą i oryginalną ścieżką edukacyjną.
To szkoła nastawiona na zawodowstwo,
miejsce dla młodych ludzi, którzy chcą mieć konkretny zawód.
Dla wytrwałych i nastawionych na kształcenie zawodowe, mamy pięcioletnie technika
dające konkretny zawód z perspektywą własnej firmy:


TECHNIKUM W ZSP NR 2

1. Technik usług fryzjerskich z innowacją kosmetyczną to wszechstronny fachowiec, który za pomocą nowoczesnych narzędzi typu komputer, infrazon i mikrokamera zaprojektuje, zbada i wypielęgnuje skórę i włosy swoich klientów. Dzięki posiadanej przez nas pracowni kosmetycznej uczniowie tego kierunku zdobędą umiejętności w zakresie zabiegów pielęgnacyjnych na twarz oraz paznokcie. Makijaż czy manicure to doskonałe uzupełnienie usług salonu fryzjerskiego. Fryzjer i kosmetyczka w jednym!

2. Technikum przemysłu mody przeznaczone jest dla chcących projektować, wykonywać, zareklamować oraz sprzedać swoją kolekcję ubrań. Maszyna do szycia w towarzystwie
specjalistycznych programów komputerowych czy profesjonalnych drukarek. Kreatorzy mody, świetni fachowcy szyjący na zamówienie, blogerzy modowi – po tym technikum sam wybierzesz swoją drogę.


W naszej szkole odnajdziesz się od nowa, będziesz realizować swoje pasje na zajęciach pozalekcyjnych, m.in. w renomowanym klubie judo „Olimp”, a może przeżyjesz przygodę życia na praktykach zagranicznych w ramach programu Erasmus i spokojnie przygotujesz się do dorosłego życia.

ZSP nr 2 to
Lubuska Szkoła Europejska
To honorowy tytuł przyznawany za zaangażowanie w liczne projekty europejskie.

Wybór należy do Ciebie…

INTERNAT


Nowa Sól posiada komfortowy internat dla uczniów uczęszczających do wszystkich szkół ponadpodstawowych w Nowej Soli. W nim nauczysz się samodzielności, działania w grupie i planowania swojego czasu. Znajdziesz bezpieczną przystań po wielu godzinach zajęć w szkole bez konieczności tracenia czasu na dojazdy i martwienia się, czy zdążysz na ostatni autobus. Czeka na ciebie 28 przytulnych pokoi (1,2,3-osobowych). Masz zagwarantowane 3 posiłki dziennie oraz stałą 24-godzinną opiekę pedagogiczną. Zawsze możesz tu liczyć na pomoc w nauce, rozwijać zainteresowania i pasje: proponujemy zajęcia sportowe, judo, warsztaty kulinarne czy muzyczne. Wspólnie organizujemy wycieczki, wyjścia do kina czy muzeum. Oczywiście mamy wi-fi 😊

Pobyt w internacie jest bezpłatny, płacisz jedynie za posiłki do 250 zł miesięcznie.
Naprawdę warto!

3-letnia BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
Tutaj los dosłownie chwycisz w swoje dłonie. Tak! poprzez maszyny, narzędzia, siłę własnych mięśni. Bo tu będziesz uczył się przez większą część konkretnej pracy, szczególnych umiejętności związanych z poszukiwanymi zawodami:

 • piekarza
 • fryzjera
 • ślusarza
 • stolarza
 • cukiernika
 • elektryka
 • mechanika
 • tapicera
 • kominiarza
 • magazyniera-logistyka,
 • kucharza
 • fotografa
 • krawca
 • sprzedawcy
 • pracownika budowlanki


Tak! Wybór należy do Ciebie,
Ty planujesz, my dbamy o Twoją edukację.


Zawodu uczyć się będziesz u wybranego przez Ciebie pracodawcy. Pamiętaj, z dobrymi pracodawcami, jest jak z elitarną szkołą, liczba miejsc jest ograniczona. Spiesz się zatem z wyborem, możesz skontaktować się ze szkołą, pomożemy Ci wybrać. Posiadamy odpowiednią bazę. Nie masz dziś o pojęcia o tych zawodach? Nie musisz. Nikt tego na początku nie wie, najważniejsze, by podjąć wyzwanie. Wszystkiego od podstaw będziesz uczył się w
branżowej szkole I stopnia.

Trzy dni w szkole, dwa dni u swojego szefa, pracodawcy (sam możesz go wybrać), który nauczy Cię wszystkiego od zera i do tego od początku będzie dawał Ci co miesiąc wypłatę. Zaczniesz od 270 zł. I tak przez trzy lata, potem egzamin i albo dalsza edukacja w dwuletniej branżowej szkole II stopnia, która da Ci tytuł technika, maturę i możliwość pójścia na studia, albo praca na pełnym etacie i start w dorosłe życie.


Czy będzie łatwo?
Tego nie wiemy…

             ale chętni do pracy i sprytni, którzy przeszli tę drogę, dziś są cenionymi fachowcami, którzy w Twoim domu kładą płytki, podłączają prąd, obcinają włosy w znanym salonie urody, gotują w Twojej ulubionej pizzerii, pieką najsmaczniejsze w mieście pączki. I mają z tego satysfakcję oraz pieniądze. Nie martwią się kryzysem, bo wiedzą, że dzięki ich umiejętnościom i właściwej szkole, dla nich pracy nie zabraknie… W naszej szkole odnajdziesz się od nowa, będziesz realizować swoje pasje na zajęciach pozalekcyjnych, m.in. w renomowanym klubie judo „Olimp”, a może przeżyjesz przygodę życia na praktykach zagranicznych w ramach programu Erasmus i spokojnie przygotujesz się do dorosłego życia.

 • Odsłony: 4518

ZSP2 "NITKI" - Nowa Sól

Adres:
ul. Wrocławska 33a, 67-100 Nowa Sól

Godziny Otwarcia:
7:30 - 15:30

Telefon: 68 387 47 61

Email: sekretariat@nitki.org.pl